Privaatsuse ja küpsiste poliitika Loe edasi
Seadke piirkond: Estonia

Helsingis asutatud pereettevõte, mis pakub üleilmseid logistikalahendusi

HRX-i lugu algas 1980ndate lõpus ühes Helsingi laevatehases. Toonane planeerimisosakonna juhataja Timo Akela võitis oma äsja asutatud ettevõtte Hietarahti Oy-ga hanke laevatehasele alltöövõtu korras logistikateenuste osutamiseks. Hoogsale algusele järgnes 1990ndate alguses majanduslangus, mis mõjutas laevatehase tööd ja ähvardas Hietarahti püsimajäämist. Samal ajal sai Eesti taas iseseisvaks riigiks ning Soome ja Eesti vahel algas kaubavahetus. Timo saatis prooviks väikese kaubikutäie kaupa Soomest Tallinnasse. Jutud läksid liikvele ja peagi sõitis kaubik Helsingi ja Tallinna vahel juba iga päev. Tallinnas sõlmiti esimene koostööleping Silberauto AS-iga (Mercedese ametlik esindus).

 

HR-Express Oy

Kuna äritegevus kahe riigi vahel muutus üha tihedamaks, otsustati asutada uus ettevõte spetsiaalselt Eesti ja Soome vaheliste logistikalahenduste tarbeks. Uue ettevõtte nimeks valiti Hietarahti Oy eeskujul HR-Express Oy. Mõned esimestest töötajatest on tänaseni ettevõtte palgal, näiteks HRX-i kontserni praegune tegevjuht Pekka Mykkänen. Eestis asutati sõsarettevõte HRX AS. Sama nimi anti kõikidele uutele ettevõtetele ja sellest ajast saadik ongi kontsern tuntud HRX-i nime all. 1990ndate keskpaigas laiendas HRX oma tegevust kõikidesse Balti riikidesse ning avas uusi esindusi ja logistikakeskusi. Kontserni ettevõtete parimad ajad jäid 2000ndate algusesse, kui toimus ulatuslik laienemine, eriti just Balti riikides. HRX-i emaettevõte Nauticor OÜ asutati 2002. aastal, kui kontserni suurus tingis vajaduse keskse juhtimise järele. Nauticor OÜ asub Tallinnas, Eestis ja osutab HRX-i ettevõtetele mitmesuguseid teenuseid nagu finantsaruandlus, arvete esitamine, turundus ja keskne IT-tugi.

 

Edulugu ja väljakutsed

HRX-i ettevõtete kasvades otsustas kontsern ehitada oma peamistesse tegevuspiirkondadesse logistikakeskused, et hõlbustada ettevõtete tööd. Kontsern uskus, et eraldi logistikakeskuste ja tööle pühendunud autojuhtidega on neil võimalik pakkuda klientidele parimat ja usaldusväärseimat teenust. HRX-i logistikakeskused rajati Helsingisse, Tallinnasse, Riiga ja Vilniusesse.

2008. aasta majanduskriis mõjutas tugevalt ka transpordisektorit ja HRX-i, mis oli seni kogu tegutsemisaja vältel stabiilselt oma haaret laiendanud. Ometi ei kaotanud kontsern ka kõige raskemal ajal töövõimet ja jäi oma põhiväärtustele kindlaks. Kontsern jäi püsima tänu oma ustavale ja tulemuslikult tegutsevale töötajaskonnale, kellega võeti eesmärgiks säilitada kontserni senine kõrge teenusestandard. 2017. aastal toimusid HRX-is ulatuslikud muudatused ja kontserni etteotsa asus uus põlvkond juhte, kes oli varem töötanud mitmesugustel teistel ametikohtadel kontserni sees.

Täna on HRX-i ettevõtete tulevik vägagi paljutõotav. Uus juhtkond on andnud kontsernile uue väljavaate ja rakendanud uusi lahendusi, et HRX suudaks ka edaspidi pakkuda klientidele parima kvaliteediga logistikalahendusi, jäädes samas truuks meie põhiväärtustele.

 

Meie teenust on hinnanud Inspecta Finland ja tunnistanud selle vastavaks kvaliteedisertifikaatidele ISO9001 ja ISO14001.

 

1991
HR-Express Oy alustab igapäevaseid sõite Helsingi ja Tallinna vahel.
1996
Lätis asutatakse SIA HRX, mille logistikakeskus ja kontor asuvad Riias.
1997
Vilniuses asutatakse HRX-i Leedu esindus HRES UAB.
1998
Rootsis asutatakse HRX Sverige AB.
2000
HRX Finland avab Helsingis uue logistikakeskuse.
2001
Asutatakse HRX Poland, mille logistikakeskus ja kontor asuvad Varssavis.
2004
HRES UAB avab Leedus uue logistikakeskuse.
2008
HRX Latvia saab valmis uue logistikakeskuse, et rahuldada kasvavat nõudlust.
2017
Vahetub HRX-i juhtkond.
2019
HRX investeerib rekordsumma uute sõidukite soetamisse, et toetada ettevõtete laienemist kõikides piirkondades.
2022
HRX avas uue terminali Tamperes
2023
HRX avas terminali Malmös